Iphone Batarya Tamiri

Anasayfa » TEKNİK SERVİS » Batarya Değişimi » Iphone Batarya Tamiri

Iphone bataryaları kullandıkça arızalanır. Süre geçtikçe taşıma kapasiteleri düşer. Apple bataryalarının, çoğu kullanıcı için ortalama 18-24 ay süren ortalama 500 döngü boyunca şarjlarının %80’ini tutacağı tahmin edilmektedir. Bataryanızda ki kimyasalların bozulması, telefonunuzun yavaşlamasına sebep olabilir.
Bataryanızı bu eğitimle değiştirebilirsiniz. Ancak birden çok tamir aleti bulundurma işlemi yapmalısınız. Evde yapılması büyük risk olan bu hareketlerde işinin profesyoneli olan insanlar ile çalışmayı devam yapmalısınız. Tamir aletleri içerisinde mm uzunluğuna varıncaya kadar çeşitli aletleri bulunur. Profesyonel iş yapan insanlar bu aletler konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.
İşinin profesyonelleri tarafından yapılan İphone batarya değişimi ilk satın aldığınız gün gibi çalışma süresi devam eder. Kullanılan aletlerde vidaların mm cinsinde bile farklılık oluşmaktadır. Eviniz de bu tarz aletler yoksa şayet direk uzman ekiplerin ellerine vermeniz gerekir.
Tamire Getirmeden Önce Hangi Aşamalardan Geçmeli
İphone batarya tamiri yapmadan piliniz şişmişse, uygun önlemleri alın . Bu eğitici, ekranı, ardından alt hoparlörü ve Taptic Engine’i hangi yöntemle tamamen çıkaracağınızı gösterir. Bu, batarya üzerindeki yapışkan şeritlere daha kolay erişmenizi sağlayacaktır.
Öğreticiyi tamamladıktan sonra optimum performans için yeni taktığınız bataryayı kalibre edin. %100’e kadar şarj edin ve iki saat daha şarj olmasına sağlayın. Sonrasında, düşük pil sebebiyle kapanana kadar telefonu kullanın. Ardından sürekli olarak %100’e kadar şarj edin. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Benzer Konular