Beykoz İphone Home Tuş Değişimi

Anasayfa » Hizmet Bölgeleri » Beykoz İphone Home Tuş Değişimi

Beykoz İphone Home Tuş Değişimi

Beykoz İphone Home Tuş Değişimi Arıza meydana geldiği zaman home tuş değişimi işlemi yapılır. Akıllı telefonlarda en çok kullanımda olan ve genel olarak ekranın alt orta tarafında bulunan bir tuştur. Pek çok markada yer alan home tuşunun değişmesi sağlanırken, home tuşunun etrafında yer alan menü tuşlarının da değişmesi gerekebilir.

Ekranda fiziki anlamda tuş bulunmayan yeni nesil cihazlarda ise menü ve home tuşları ekran değişmesi ile giderilir. IPhone home tuşu değişim sürecinde ise yapılan bu işlem diğer markalara kıyasla daha kolay ve farklı işlemler ile yapılır. IPhone home tuşu arızası yaşandığı zaman, bu durumun kaynağı olarak birkaç neden sayılabilir.

Home Tuşu Arızası!

Home tuşu tamamen bozulmuş olabilir veya home tuşunu anakarta bağlantısını sağlamakta olan film işlevini kaybetmiş olabilir. Home tuşu değişiminde kişilerin verilerinin silinmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Home tuşu değişimİ işlemi servisimizde alanında uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilir.

Bazı telefonlarda genelde arkasında yer alan parmak okuyucu değişimi esnasında parmak okuyucu niteliği kaybolmaz. IPhone marka telefonlarda ise home tuşunun değişimi yapıldığı zaman parmak okuyucu özelliği kullanılamaz. IPhone home tuşunun hiç basmaması ise genel itibari ile tuşun flex diye isimlendirilen parçasının arızalanmasından dolayı gerçekleşir. Bu parça, home tuşunun çok fazla sert kullanılmasında ya da sıvı ile temas etmesi nedeni ile bozulur.

Home Tuşu Tamiri

IPhone cep telefonlarında yer alan home tuşu parmak izi okuma işlevi ile beraber telefon üstünde en çok kullanımda olan tuştur. Herhangi bir düşürme veya darbe, tozlanma, sıvı ile temas veya herhangi bir tuş benzeri aşırı kullanılarak eskimesi home tuşunun hemen alt kısmında bulunan devre kablosunun üstündeki devre anahtarının deformasyon olmasına ya da bozulmasına sebebiyet verir.  Herhangi bir işleme başlamadan önce bozulmuş olan home tuşunun incelenmesi firmamız tarafında gerçekleştirilir ve onarılıp onarılamayacağına karar verilir. Kişilerin arızaları gidermek amacı ile yaptıkları işlemler, hasarın daha da fazla büyümesine neden olabilir. Uzman teknisyenlerimiz tarafından home tuşu değişimi mecburi olarak belirtildiği zaman gerek duyulan işlemlere kısa süre içinde başlanır.

Benzer Konular