Apple Hafıza Yükseltimi

Anasayfa » TEKNİK SERVİS » Apple Hafıza Yükseltimi

Apple Hafıza Yükseltimi

Apple hafıza yükseltimi pek çok nedene bağlı olarak ya da düşük fiyatları veya kampanyalarından dolayı düşük kapasiteli bir iphone alanların tercih ettiği bir yoldur. Belli bir süre telefonunu kullandıktan sonra pek çok kişinin telefon hafızası dolmaya başlıyor. Apple marka cihazların hafızasının düşük olması cihazın ömrünü kısaltan bir etmendir.

Telefonun basit bir şekilde kullanımı olsa bile çekilen fotolar ve videolar, uygulamalar zamanla cihazı ele geçirerek telefonu neredeyse işgal eder. Icloud depolama sistemleri de yeterli değil derseniz belleğin artırımı yoluna gidilmelidir.   Bu şekilde cihaz hafızasının donanımı değişerek kapasitesi artırılmış olur. Artık bu sorunlardan dolayı hiç kimse telefonunu satmak durumunda kalmayacak.

Fotoğraf çekememeye ve uygulama yükleyememeye başladığında artık bu durum kişiyi üzmeye ve gergin olmaya itebilir. Iphone telefonlarda tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi hafıza birimi bulunuyor. Bu parçayı anakart teknisyeni değiştirebilir. Anakart üzerinde görülen minicik onlarca parçanın her birinin bir görevi bulunuyor. Telefonla ilgili bütün işlemler bu parçalar tarafından kontrol ediliyor.

Apple Hafıza Yükseltimi Nasıl Yapılıyor

Apple hafıza yükseltimi bir cihazın verimliliği için oldukça önemlidir.  Apple marka cihazların verimliliği ve performansını artıran iki önemli bileşenden birisi de hafızadır. Hafıza ve batarya birimi değişimi yapıldığında telefonda gözle görülür bir performans artışı yaşanır.

 Yeni bir cihaz almak yerine bu yolla çok daha ekonomik bir seçim yapmış olursunuz. Ana karttaki bellek biriminde yapılan bu işlem bir hayli uzmanlık ve teknik bilgi gerektirir. İşlemler genelde bir gün sürer. İşlem öncesi mutlaka yedekleme yapılır.  Ardından da NAND entegresi değişimi gerçekleştirilir. Son olarak cihaz güncellenir. Uzman teknik elemanlarca gerçekleştirilen bu işlemle cihazlar kesinlikle zarar görmez. Performansı artmış olur.

Artırılabilir Hafıza Seçenekleri

Apple hafıza yükseltimi hangi iphone cihazlarda yapılabilir?  İşte artırılabilen hafıza seçenekleri olan iphone cihazlar; Iphone 6S, 6S plus, Iphone 7 ve 7 plus modelleri 128, 256 GB ve Iphone 8 ve 8 plus modelleri 256 GB olarak sayılabilir.

Servis yoğunluk durumuna bağlı olmakla beraber aynı gün teslim genelde sağlanıyor. Altı ay boyunca da garanti verilebiliyor. Iphone Nand değişimi öncesi mutlaka yedekleme yapılır. Yedeğe alınan hafızayı daha sonra tekrardan yeni hafıza birimine aktarılır. Bu şekilde veri kayıplarının da önüne geçmiş olursunuz.

Bu işlemlerin tümü özel makinalarla yapılıyor. Anakart uzmanlığı gerektirdiği için de uzmanlarca gerçekleştirilir. Bu konuda akanında uzman anakart uzmanları ile çalışmanızda büyük tarar vardır. Kesinlikle yetkili bir servis tarafından ve uzman bir çalışan ile yükseltim gerçekleşmelidir.

Apple Hafıza Yükseltimi Avantajları

Iphone telefonunuzda problemler oluşmaya başladığında yeni bir telefon araştırmaya başlayabilirsiniz. Fakat bunun yerine daha ekonomik bir yolla hafıza yükseltimi yaparak cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkün.

Apple hafıza yükseltimi işlemi anakart üzerindeki düşük kapasitedeki hafıza entegresinin sökülerek yerine yüksek kapasiteli entegre takma işlemine verilen addır. Bu işlemde risk olduğunu düşünerek çekinceleri olanlar olabilir. Çok eski ve yıpranmış telefonlarda biraz risk vardır. Ama cihazlar uzman teknisyenler tarafından kontrol edildikten sonra hafıza yükseltimi yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Birçok kişinin en büyük endişelerinden biri de veri kaybının olup olmayacağıdır. Bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapılması gerekiyor. Servis de işlem öncesi kendi yedekleme alır fakat garantisini vermez hiç bir zaman. Apple marka cihazlarınızın belleklerinin artırılmasının bir diğer avantajı da telefonda boş yer kalmadığı zaman güncelleme esnasında 4013 hatası verir. Beĺlek artırımını yaptırdığınızda bu sorunların hiç biri kalmayacaktır.

Apple Hafıza Yükseltimi Ne Kadar Sürede Yapılır

Apple hafıza yükseltimi iphone teknik servislerinde güncel programları ile ve alanında uzman elemanlarca gerçekleştirilir. Tüm inceleme ve inceleme sonrası hafıza yükseltimi gerçekleşir ve ya incelemede uygun görülmez ise de bu işlem uygulanmaz.

Bu işlemler ortalama olarak 2 veya 3 saat kadar sürmektedir. Apple hafıza yükseltimi işlemi için teknik servise bırakılan cihaz mümkün olduğunca aynı gün teslim edilir fakat yoğunluğa bağlı olarak sürede sarkmalar yaşanabilir.

Yedekleme ve hafıza yükseltimi işlemleri uygulanacağı için aynı gün cihazını teslim almak isteyenlerin erken saatlerde cihazını bırakması daha yerinde olacaktır. Öğleden sonra ya da akşam saatlerinde bırakılan cihazların teslimi ertesi güne kalacaktır.

Şehir Dışından Gönderilen Cihazlarda Hafıza Yükseltimi

Apple hafıza yükseltimi işlemleri için Türkiye’nin her yerinden cihazlarınızı teknik servislere göndermeniz mümkün.  Ellerinde bulunan iphone ve ya diğer Apple marka cihazlarını hafıza yükseltimi için göndereceklerin yetkili teknik servislerle iletişime geçerek anlaşmalı kargo hakkında bilgi almalıdırlar ve ardından cihazlarını güvenli bir şekilde yollayabilirler.

Teknik servisin eline geçer geçmez müşterinin talebi doğrultusunda cihaz işlemden geçirilmek üzere incelenir. Eper cihazda çok aşınma ve yıpranma yoksa hafıza yükseltimi gerçekleştirilir. Aynı gün anlaşmalı kargo aracılığı ile cihaz sahibine teslim edilmek üzere gönderilir.

Apple Hafıza Yükseltimi Sırasında Telefon Zarar Görür mü?

Apple hafıza yükseltimi işlemi uygulanırken telefonunun zarar görebileceğini düşünen birçok kişi bu işleme pek sıcak yaklaşmamaktadır.  Apple yetkili teknik servisler vermiş oldukları hizmetlerde profesyonel teknik elemanlar ve onaylı yazılımlar kullanarak işlem yaptıkları için bu konuda herhangi bir endişe taşımaya gerek yoktur.

Verilerin yedeklenmesi sağlanır, yedeklemenin ardından hafıza artırımı yapılır ve cihazın yenilenmesi gerçekleşmiş olur. Garantili hizmet verdiği için veri kaybı olmadan ve cihaz değişimi yapılmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Apple Hafıza Yükseltimi Fiyatları

Apple hafıza yükseltimi iphone cihazlarının belleğinin ve ya donanımının değişimi anlamına geliyor. Telefon en basit haliyle kullanılsa da fotoğraf, video ve uygulamalar cihazda yer tutabilir.

Eğer bulut depolama sistemleri de size uygun değilse cihazınızın bellek donanımını değiştirme ve belleği artırmak için yetkili teknik servislere başvurabilirsiniz.  Bu işlemler için tamamen orijinal parçalar olmasına ve garantili işlem yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Yetkili apple servisleri kesinlikle alt endüstri ürünü veya çıkma parça kullanmaz. Bu yüzden yetkili bir servis ile çalışmanız faydalı olacaktır.

Hangi model cihaz olursa olsun fiyatları hemen hemen aynıdır. Yetkili servislerde farklı fiyat uygulaması kesinlikle yoktur. Kaliteli ve garantili bir çözüm ile doğru sonuca ulaşmanız mümkün.

Apple Hafıza Yükseltimi Sadece En Tecrübeli Servislerde Yapılmalı

Apple hafıza yükseltimi aslında prosedürler açısından bir hayli kolay fakat pratikte biraz zordur. Hafıza yükseltme sırasında işlem yaparken en ufak bir hareketle anakart tamamen işlevini yitirebilir ve çalışmaz. Bu işlem için tecrübeli Apple teknik servislerinden destek alınmalıdır.

Apple hafıza artırımı esnasında Toshiba, Samsung ve Sandisk gibi üreticilerin bellekleri kullanan yetkili servisler vardır. Bilmediğiniz marka ürünlerin cihazınıza takılmasına asla müsaade edilmemelidir.  

  Ayrıca artmış olan kapasitenin mutlaka menüde görülmesi gerekir.  Çoğu kimse hafıza artırımı ile telefonunun veya cihazının daha hızlı hale geleceğini düşünmektedir. Ancak hafıza artırımı cihazı hızlandırmaz ama düşük kapasiteli cihazlarda yaşanan donma durumu ortadan kalkar. Ayrıca kendiniz yedekleme yapmış olsanız dahi teknik servisten tekrar yedekleme yapması konusunda yardım almalısınız ve ikinci bir yedekleme elde etmiş olursunuz.

Benzer Konular